Nasze pierwsze spotkania, rozstania i powroty były dziełem przypadku, który rządził nami od początku. Ostatecznie jednak najwyraźniej dał nam spokój, pozwalając samodzielnie pisać dalsze losy. Zbyt wiele emocji rodzi mi się  głowie i zupełnie tracę zdolność racjonalnego myślenia, żeby krótko i treściwie opisać łączącą nas więź. Mogę tylko powiedzieć, że latami kształtowała się we mnie potrzeba otoczenia się tak piękną kobiecą energią – wizualną, emocjonalną, intelektualną i ponadto całkowicie irracjonalną.

Pierwsza z nich zeskanowała moją głowę i serce i dzięki swojej freudowskiej umiejętności prześwietlania ludzkiego charakteru i wyciągania zwalających z nóg wniosków, już po kilku spotkaniach uzdrowiła mnie z demonów, które sama wyhodowałam. Druga dała solidnego kopniaka i zaraziła umiejętnością bycia z własnym szczęściem tu i teraz.

Największą przeszkodą jest dla naszych spotkań czas, szczególnie w dorosłym życiu, zaprzątniętym obowiązkami i domową codziennością. Dlatego też zaplanowany dużo do przodu górski weekend był zaznaczony drukowanymi literami w kalendarzu. Niezawodnie jak zawsze zaskoczyła mnie swoim ciepłem i energią Chatka Górzystów. Szczególnie w sobotni wieczór, jej ściany wypełniły się naszym śmiechem, a przedziwny zbieg okoliczności doprowadził do tego, że nocą przy dźwiękach drumli wybrzmiała dziwna, dzika melodia, pełna tęsknoty za lasem, wiatrem i wolnością. Oswojony został pewien stary Wilczur, kilka łez zakradło się w czyjeś twarde serce a gdzie indziej popłynął szczery potok długo skrywanych i ważnych słów. Dźwięki gitary odmierzały godziny, aż na sali zabrakło osób które wstydziłyby się śpiewu. Ktoś zapytał czy to wiedźmy, ja zaśmiałam się w duchu, patrząc na moje dziewczyny.  A co zostało powiedziane, wyśmiane i wypłakane, zostało na Hali.

izery

izery

dziewczyna z mapa

chatka gorzystow

chatka gorzystow

chatka gorzystow

chatka gorzystow

izery

droga w izerach

monlamon_izery-14

monlamon_izery-15

piekne dziewczyny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *